ALMANYA DA EN POPÜLER MESLEKİ EĞİTİMLER

Hangi eğitim meslekleri popüler?

En popüler eğitim meslekleri çoğunlukla öğrenciler tarafından seçilir. Fakat Almanya da mülteci sayısının artması ile yabancılarında mesleki eğitimlere ilgisi artmaya başladı. Ben de bu ihtiyaca binaen bu yazıyı kaleme alıyorum, umarım bir nebze iş görür.

Almanya da 350 den fazla mesleki eğitim var.
Almanya da en popüler mesleki eğitimler listesinde egzoitik meslek grubuna denk gelemeyeceksiniz. genelde bu meslekler ticari bir geçmişi olan meslekler.

2017 yılında en çok tercih edilen mesleki eğitim, Büro Memurluğu oldu. 2017 verilerine göreyaklaşık 28.700 Büro Memuru eğitim sözleşmesi eğitimi tamamlandı. Buna ek olarak bir sürpriz bir ilgi gören meslek Bilgisayar Teknolojileri Uzmanlığı Eğtimi oldu.Geçen yıl yaklaşık 13.000 sözleşme imzalandı.

Erkekler ve kadınlar arasındaki Tercih Farkları?

Büro Memurluğu kadınlar arasında en popüler mesleki eğitim olurken; bunu tıp uzmanlığı ve diş hekimliği izlemektedir. Erkekler için Araba Mekatroniği mesleki eğitimi ilk sırada yer alırken, bunu Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri Uzmanlığı mesleki eğitimi takip etmektedir.

ALMANYA DA EN POPÜLER MESLEKİ EĞİTİMLER

1.hayvan bakıcılığı eğitimi

Almanya da popüler mesleki eğitimler listesinde ki diğer mesleğimiz, hayvan bakıcılığıdır.

Bir zookeeper olarak eğitim üç yıl sürer ve kendi içinde 3’e ayrılır.. Hayvanat bahçesi, hayvan barınağı ve evcil hayvan bakımının yanı sıra araştırma ve klinik departmanı arasında seçim yaparsınız. Seçilen departmana bağlı olarak, eğitimin içeriği farklı olabilir.
Hayvanat bahçesi, hayvan barınağı ve klinik araştırma bölümlerinden birinde eğitim alabilirsiniz.

Klinik Araştırma Bölümü: Araştırma ve klinik çalışma alanında deney hayvanları yetiştirirsiniz ve hayvan deneylerinde işbirliği yaparsınız.

Hayvanat bahçesi, Hayvan Barınağı : Evcil hayvan pansiyonlarında, hayvan barınaklarında veya hayvanat bahçelerinde evcil hayvanların bakımı ve desteğinden sorumlusunuz. Onların yem karışımlarını hazırlar, besler, yavruların doğumu ve yavrularının yetiştirilmesine yardımcı olur veya hasta hayvanlara yardım edersiniz.

Eğitimde Ne Yapıyorsun?

Bir Hayvan Bakıcısı Olarak Eğitimin 1. yılı:

İlk iki yıl disiplinlerarasıdır. İşte ilk olarak işin organizasyonunu ve şirketteki iletişimi tanımış olursunuz. Hayvanların türüne, vücut kompozisyonuna ve davranışlarıyla tanışacaksınız. Hayvanlara nasıl bakılacağını, onları nasıl tutacağınızı ve onlara nasıl bakacağınızı da öğreneceksiniz. Meslek okulunda, hayvan barınaklarının nasıl kurulacağını, hayvanların nasıl yerleştirileceklerini, nasıl besleneceğini ve onlara nasıl bakılacağını öğreneceksiniz.

Bir Hayvan Bakıcısı Olarak Eğitimin 2. yılı:

Hayvan koruyucusu olarak ikinci yılda hayvanların nasıl taşınacağını ve konaklama yerlerini nasıl temizlediğini ve nasıl dezenfekte edildiğini öğreneceksiniz. Hastalıkları tanımayı öğrenecek ve tedavilere dahil olacaksınız. Yem, depolanması, hazırlanması ve kullanımı da önemli bir rol oynar. Bu öğrenme alanlarının teorisi, meslek okulunda size öğretilecektir. Ayrıca orada üreme, üreme ve yetiştirme hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz. Yıl sonunda, ara sınav planlanmaktadır.

Bir Hayvan Bakıcısı Olarak Eğitimin 3. yılı:

Üçüncü yıl, bilginizi derinleştireceğiniz seçtiğiniz disipline tamamen adanmış olacaksınız. Hayvanat bahçesinde, yaban hayatına nasıl bakacağını ve ziyaretçilerin ilgisini nasıl çekeceğinizi öğreniyorsunuz. Araştırma ve klinikte, tedavilere ve barınağa yardım ediyorsunuz. örneğin, köpek eğitiminden siz sorumlusunuz. Hayvan bakıcı eğitimini bir final sınavı ile tamamlayacaksınız.

Hayvanat bahçesi bakıcısı eğitimi hakkında tüm önemli bilgiler

Tamamlanan eğitim ile 2,160 ila 2,250 avroluk bir başlangıç ​​maaşı alacaksınız. Hayvanat bahçesi ustası gibi ileri eğitim için çeşitli fırsatlara sahipsiniz. Ayrıca, özel hayvan ve hayvancılık konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Eğitim süresi : 3 yıl

Maaş : 1. yıl: 888 Euro, 2. yıl: 938 Euro, 3. yıl: 984 Euro

Eğitim yerleri : hayvanat bahçelerinde, doğa parklarında, hayvan barınaklarında, hayvan pansiyonlarında, veteriner klinikleri, araştırma laboratuarları, üniversite klinikleri, deneysel çiftliklerde, dışarıda, ahırlarda, muhafazalarda, laboratuarlarda

Özel özellikler : Vahşi hayvanlar ile çalışmak çok tehlikeli olabilir.

Sistem elektroniği mühendisi

Almanya da popüler mesleki eğitimler arasında sistem elektroniği mühendisliğini inceleyelim.
Bir sistem teknisyeni olarak, cihazların ve sistemlerin düzgün çalışmasını sağlamaktan siz sorumlu olacaksınız.Bütün sistemleri planla ve yapmak sizin görevleriniz arasında olacak.. Ayrıca kusurların giderilmesine de dikkat edeceksiniz.. Bir müşteri özel bir sistem istemesi durumunda; müşterinin isteklerini tam olarak onunla anlayıp uygulamalısınız.

Bir sistem elektroniği mühendisi olarak eğitim ile ilgileniyor musunuz? Bu mesleği öğrenmek istiyorsanız, temel teknik bilgiye sahip olmalısınız. İngilizce ve Almanca olarak iyi olmanız da önemlidir. Yoğun ve dikkatli çalışıyor musunuz? Müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmak ister misiniz? Bu sorulara olumlu cevap verebiliyorsanız, bu eğitimi almaya müsaitsiniz demektir.

Sistem elektroniği mühendisi olarak 1. yıl çıraklık eğitimi:

Çıraklık eğitiminin ilk yılında sistem mühendisi olarak eğitim şirketinizin yapısını öğreneceksiniz. İş süreçlerinin planlanmasında ve iş sonuçlarının değerlendirilmesinde yardımcı olursunuz. Daha sonra, müşterilerinize doğru bir şekilde tavsiyede bulunup öğrenmeyi öğrenirsiniz. Ayrıca iş yerinizi kurdunuz. Meslek okulunda elektrik sistemlerini nasıl kontrol edip incelemeniz gerektiği öğretilecektir. Ayrıca elektrik tesisatlarının nasıl hazırlanıp çalıştırılacağını da açıklarlar.

Sistem elektroniği mühendisi olarak 2. yıl çıraklık eğitimi:

Eğitimin ikinci yılında, zaten kontrolleri uyarlayabilir ve bilgi teknolojisi sistemleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca, cihazlara nasıl güç verileceğini ve güvenliğin nasıl sağlanacağını da öğretir. Meclisleri kuracak ve sistemlere uyarlayacaksınız. Son olarak, kendi cihazlarınızı yapmanıza ve test etmenize izin verilir. Eğitim şirketinde bu bilgiyi pratik olarak uygularsınız. Ayrıca, müşterilerinize nasıl hizmet sunacağınızı da öğretir. Yolculuğun sınavının ilk kısmı ikinci yılı bitirir.

Sistem elektroniği mühendisi olarak 3. yıl çıraklık eğitimi:

Üçüncü yıllık eğitimin, ilk iki yıldaki bilginizi derinleştirmekle başlar. Sonra sistem ve ekipmanı korumayı öğrenirsin. Ayrıca, üretim tesislerinin nasıl kurulacağı da öğretilecek. Eğitim şirketinde sistemlerin nasıl programlanacağını ve test edileceğini öğreneceksiniz.

Sistem elektroniği mühendisi olarak 4. yıl çıraklık eğitimi:

Çıraklığın son yılında, test sistemleri kurup bunları kullanıyorsunuz. Ayrıca, sistem ve cihazların nasıl planlanacağını ve özelleştirileceğini de öğreneceksiniz. Eğitim şirketinde üretim süreçlerinden siz sorumlusunuz: onları kurup geliştirin. Son olarak, yolculuğunuzun ikinci bölümünden ayrılacaksınız.

Sistem elektroniği mühendisliği eğitimi ile ilgili tüm önemli bilgiler

Üç buçuk yıl içinde tüm temelleri alırsınız. Sonra mesleğinizde 1,600 ila 1,900 avroluk bir maaşla giriş yaparsınız.İş tecrübeniz varsa, bölüm şefi bile olabilirsiniz. Öte yandan, öğrenmeyi tercih ederseniz, örneğin, bir mühendislik eğitimi ile eğitiminizi destekleyebilirsiniz.

eczacılık eğitimi

Almanya da popüler mesleki eğitimler arasında eczane personeli mesleki eğitimine baktığımızda; sabah saat 8’de eczane açılır. Müşteriler kozmetik ürünleri, sağlık ürünleri veya en yeni sağlık ürünleri satın almak için showroom’a akın edebilirler.

Bir eczacı olarak eczanelerde çalışıyorsanız, burada yapılacak çeşitli görevler mevcut. Depodaki malların düzgün bir şekilde sıralandığından emin olmalısınız, böylece stoklardaki ürünleri raflara çabucak doldurabilirsiniz.

Müşterilerinizle dostane bir şekilde ilgilenmeli, müşterilerle açık bir iletişime sahip olmalısınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir